NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Unia wybrała nowych dyrektorów!

Unia wybrała nowych dyrektorów!

21.05.2013, godz. 02:00
P-SFUK
foto:

Znamy już nazwiska osób, które zasiądą w radzie dyrektorów największej polonijnej organizacji finansowej. W niedzielę podczas rocznego walnego zgromadzenia P-SFUK w Cracovia Manor w Wallington, NJ ogłoszono wyniki wyborów. Do rady dyrektorów weszli: Małgorzata Wądołowski, Krzysztof Matyszczyk i Zygmunt Staszewski.

Karty do głosowania wysłano do 69 251 uprawnionych członków, P-SFUK. Jednak jak się okazało, niewielu z nich było zainteresowanych wyborami. Pocztą zostało odesłanych jedynie 2 886 kart do głosowania, natomiast 884 osoby swój głos oddały przez internet. Łączna frekwencja wynosiła więc niewiele ponad... 5 proc.

- Członkowie Unii są zmęczeni tym, co się ostatnio dzieje w naszym środowisku i "zagłosowali nie głosując", skutki tego będą widoczne już niedługo - mówi Marek Wysocki, jeden z kandydatów biorący udział w wyborach do rady dyrektorów P-SFUK. - Za niską frekwencję wyborczą odpowiadają członkowie rady dyrektorów, zwłaszcza ci długoletni. To oni "ciężko pracowali" przez lata, żeby polską społeczność skłócić i zniechęcić do działania. Wierzę, że można to zmienić , choć na pewno zajmie to trochę czasu - dodaje Wysocki, który nie wszedł do rady.

P-SFUK, aby zapewnić mieszkańcom NYC dojazd do NJ, zorganizowali transport dla swoich członków z Nowego Jorku. Pierwotnie ogłoszenie wyników wyborów miało się odbyć na sam koniec. Jednak członkowie woleli, by odbyło się ono zaraz po przedstawieniu sprawozdania finansowego Unii. Tak też się stało.

Po wyborach pozostaje najważniejsze pytanie: kto zajmie stanowisko Marzeny Wierzbowskiej.

- Uważam, że "nowym" przewodniczącym będzie Krzysztof Matyszczyk lub Leon Kokoszka, a była przewodnicząca Marzena Wierzbowska zostanie zaproszona do komisji nadzorczej lub zaproponują jej pracę w Unii na stanowisku kierowniczym - spekuluje Wysocki.

Przypomnijmy, o trzy miejsca w radzie dyrektorów walczyło 10 osób. W maju tego roku skończyła się kadencja: Kai Sawczuk, Krzysztofowi Matyszczykowi oraz Marzenie Wierzbowskiej. Nowo wybrani dyrektorzy pełnić będą funkcję przez trzy lata.

Jak rozkładały się głosy

Małgorzata Wądołowski - 1520

Krzysztof Matyszczyk - 1464

Zygmunt Staszewski - 1105

Rada dyrektorów

Małgorzata Wądołowski

Krzysztof Matyszczyk

Zygmunt Staszewski

Beata Klar-Jakubowski (I wiceprzewodnicząca)

Iwona Podolak (II wiceprzewodnicząca)

Małgorzata Gradzki (sekretarz)

Elżbieta Baumgartner

Małgorzata Czajkowska

Bożena Kajewska-Pielar

Leon Kokoszka

Marzena Wojczulanis

Komisja Nadzorcza:

Anna Wojnarowska (przewodnicząca)

Leon Fuks (sekretarz)

Edward Pierwola

Ewa Chmielewska

Paul Sosnowski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: