NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Unia szuka chętnych do komisji nadzorczej

Unia szuka chętnych do komisji nadzorczej

06.06.2013, godz. 02:00
P-SFUK
foto:

Jeśli ktokolwiek ma czas i ochotę na to, by udzielać się społecznie w największej polonijnej organizacji finansowej, może zgłosić swoją kandydaturę do pracy w komisji nadzorczej Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Oferty można składać do 13 czerwca.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej Unii, zgodnie ze statutem P-SFUK komisję nadzorczą powołuje rada dyrektorów. O stanowisko w komisji może ubiegać się każdy, kto jest członkiem Unii.

Idealny kandydat powinien mieć doświadczenie w zakresie księgowości lub kontroli wewnętrznej oraz doświadczenie zawodowe nabyte w instytucji finansowej. Potencjalni członkowie komisji muszą wyrazić również zgodę na weryfikację danych osobowych oraz muszą ujawnić swoją historię kredytową i kwalifikować się do otrzymania wiążących gwarancji od firmy ubezpieczeniowej P-SFUK.

Do podstawowych obowiązków osób zasiadających w komisji nadzorczej należy zagwarantowanie, że roczne kontrole sprawozdań finansowych P-SFUK zostały przeprowadzone oraz że są one dokładne i rzetelne. Dodatkowo to właśnie członkowie komisji nadzorczej mają czujne oko i pilnują, by rada dyrektorów przestrzegała przepisów i zasad prawnych obowiązujących w Unii. Dbają również o to, by aktywa członkowskie były wykorzystywane zgodnie z przepisami P-SFUK.

Osoby zainteresowane powinny przesłać resume wraz z listem motywacyjnym do 13 czerwca do godziny 17 pocztą elektroniczną na adres sc@psfcu.net lub faksem pod nr 973 808 3217 lub listownie: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Att: Compliance Department, 9 Law Drive, Fairfield, NJ 07004.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: