NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uliczni sprzedawcy na celowniku - Koniec z perfidnym naciąganiem i wymyślaniem na poczekaniu cen!

Uliczni sprzedawcy na celowniku - Koniec z perfidnym naciąganiem i wymyślaniem na poczekaniu cen!

29.05.2015, godz. 00:00
Fast food sandwich
foto:
Pokazujesz ceny albo kara! Koniec z perfidnym naciąganiem i wymyślaniem na poczekaniu cen! Miasto w końcu bierze się za ulicznych sprzedawców handlujących jedzeniem z budek! Bez względu na rozmiar swojego stoiska muszą mieć wywieszony cennik. I to w widocznym miejscu! Jeżeli nie, zostaną ukarani mandatem.

 

Uliczne budki z kawą, donatami, bajglami czy preclami wpisały się już na stałe w obraz metropolii nadając jej specyficzny klimat. Ale niestety niektórzy handlujący mocno go „zanieczyścili” nieuczciwymi praktykami naciągając klientów.
Po kilku dość drastycznych przypadkach o jakich pisał „New York Post” – kiedy to sprzedawca zażądał za hot doga 30 dol. albo za 10 dol. za precla z solą – miarka się przebrała. Na ulice z wyrywkową kontrola wyruszyli inspektorzy Department of Consumer Affairs.
Okazało się, że większość vendorów nie ma w ogóle wywieszonych cenników albo trzyma je poza widokiem. Co więcej, za ten sam towar żądali od różnych osób inną cenę! Dlatego teraz na ulicach metropolii pojawi się jeszcze więcej inspektorów, którzy sprawdzą, czy sprzedawca ma wywieszony wyraźny cennik. Jeżeli nie, będzie ukarany mandatem w wysokości od 50 do 250 dol.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: