NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ulga podatkowa dla dojeżdżających metrem do pracy. $443 zostaną w kieszeni!

Ulga podatkowa dla dojeżdżających metrem do pracy. $443 zostaną w kieszeni!

08.10.2014, godz. 00:00
MTA, karta metro, NYC, Nowy Jork,
foto:

To dobra wiadomość dla blisko pół milionowej grupy dojeżdżających nowojorczyków. Jest bardzo prawdopodobne, że już wkrótce będą mogli zaoszczędzić na MetroCard. I to wcale nie mało, bo rocznie 443 dolary!

Gwarantować im to ma Tax-Free Transit Benefits Bill – a właściwie rozszerzenie zakresu działania tej ustawy, która pozwala odliczyć koszt zakupu miesięcznej MetroCard od podatku federalnego.

Zaproponowana przez manhattańskiego radnego, Daniela Garodnicka (42 l.) nowelizacja ustawy rozszerza jej działanie na firmy i zakłady pracy, w których zatrudnionych jest minimum 20 pracowników. To znaczy, że dana osoba, która zechce z niej skorzystać, będzie miała potrącaną z czeku – przed opodatkowaniem – odpowiednią kwotę. Oczywiście, pracodawca będzie musiał uprzednio zgłosić udział w federalnym programie i podpisać odpowiednią umowę z MTA. Ustawa pozwala na „użycie” nie więcej niż 130 dol. odliczenia. Jak wyliczyli członkowie miejskiej komisji ds. transportu – którzy jednogłośnie przyjęli nowelizację ustawy – roczna oszczędność dla pracownika wyniesie 443 dol. jeżeli będzie kupować 30-dniową MetroCard. Teraz ustawa będzie poddana pod głosowanie wszystkich radnych. I - jak donosi „Wall Street Journal” - jest wielce prawdopodobne, że zostanie przegłosowana.

Co prawda burmistrz nie powiedział czy ją podpisze, ale jego rzecznik zapewnił, że ją popiera. Jeżeli zostanie przyjęta, to w nowej formie zacznie obowiązywać od stycznia 2016 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: