NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uff, odroczony strajk LIRR

Uff, odroczony strajk LIRR

23.02.2014, godz. 18:30
Drożej za LIRR i Metro North - 791
Drożej za LIRR i Metro North foto:

Pasażerowie Long Island Railroad, wśród nich liczni Polacy, mogą odetchnąć z ulgą. Strajk, którym grozili pracownicy linii kolejowych, został na razie odwołany i nie rozpocznie się od marca. Jak podają przedstawiciele związku zawodowego Sheet Metal Air Rail Transportation Union, jeżeli jednak pracownikom nie uda się wyegzekwować od LIRR korzystnych dla nich decyzji, to pociągi nie wyjadą w trasy od lipca...

– Nie rozpoczniemy strajku 21 marca, jak planowaliśmy – potwierdził przewodniczący związku zrzeszającego pracowników kolei. – Mamy nadzieję, że władze LIRR przejrzą na oczy i spełnią nasze postulaty, a tym samym strajk w ogóle nie będzie konieczny.
Jak informowaliśmy, związkowcy zagrozili oni strajkiem po tym, jak Zarząd Komunikacji Miejskiej (MTA) – który nadzoruje Long Island Railroad – zapowiedział zamrożenie podwyżek pensji na trzy najbliższe lata. Na to nie godzą się pracownicy kolei, co więcej domagają się wzrostu płac już w tym roku! Obie strony konfliktu wykazują chęci do negocjacji, ale jak rozmowy się zakończą? Przekonamy się wkrótce.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: