NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Udany koncert na rzecz polskiego motocyklisty, który stracił nogę wracając z Parady Pułaskiego. Zgrana akcja dla Marka

Udany koncert na rzecz polskiego motocyklisty, który stracił nogę wracając z Parady Pułaskiego. Zgrana akcja dla Marka

25.11.2013, godz. 00:00
klubu Europa
foto:

olonia nie zawiodła i licznie przybyła do klubu Europa na koncert, podczas którego zbierane były pieniądze dla naszego rodaka Marka z Queensu. Przypomnijmy, że uległ on poważnemu wypadkowi podczas powrotu z tegorocznej Parady Pułaskiego.

Imprezę ze szczytnym celem zorganizowały wszystkie działające w Nowym Jorku polonijne kluby motocyklowe – Husaria RC, Unknown Bikers MC, Saints & Sinners MC, a także Biały Orzeł. – Dziękujemy wszystkim za przybycie! Pokazaliście, że Polacy potrafią trzymać się razem i ludzka krzywda nie jest nikomu obojętna. Dziękuję! – powiedział Daniel Sadowski, jeden z organizatorów.

Koncert miał nie tylko pomóc finansowo, ale i wesprzeć na duchu motocyklistę, który w wypadku stracił prawą nogę. – Celem było zorganizowanie pomocy dla Marka, którego los (mimo iż nie należał do żadnego z klubów motocyklowych), leży na sercu każdego z nas – mówił Daniel Sadowski, będący także prezesem Unknown Bikers MC.

Podczas piątkowej imprezy wystąpiło sześć doskonale znanych wśród Polonii kapel: Dzieci PRL-u, Chupacabra, Awangarda, Wehikuł Czasu, Johnny in Wonderland oraz Winter Nights.

foto Marta Mońko

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: