NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Udany festiwal United Solo

Udany festiwal United Solo

29.11.2013, godz. 14:36
Udany festiwal United Solo
foto:

Ceremonia rozdania nagród podsumowała czwarty festiwal teatralny United Solo. Odbyła się 24 listopada w Teatrze Row przy

42 ulicy na Manhattanie. Nagrodę specjalną otrzymała od festiwalu Fiona Shaw, która wystąpiła ostatnio na Broadwayu ze swoim monodramem "The Testament of Mary". Wielką popularność aktorka zawdzięcza m.in. roli Petunii Dursley w filmach o Harrym Potterze, wystąpiła też w popularnym serialu "True Blood".

- Wśród nagrodzonych artystów, którzy wystąpili na tegorocznym United Solo, znaleźli się Gordon Clapp, zdobywca nagrody Emmy za główną rolę w serialu "NYPD Blue", a także Eric Roberts, nominowany do Oscara i Złotego Globu za występ w filmie "Uciekający pociąg", prywatnie brat Julii Roberts - powiedział Marcin Lipinski, rzecznik prasowy imprezy.

United Solo to największy festiwal monodramów na świecie. W tym sezonie wystąpiło na nim ponad

120 artystów z 6 kontynentów. Przedstawienia pokazywane były codziennie od 3 października do 24 listopada i przyciągnęły tłumy - bilety na 63 spektakle zostały wyprzedane. Na widowni można było zobaczyć znane twarze, np. zdobywczynię Oscara aktorkę Olympię Dukakis czy popularnego aktora teatralnego Martina Morana.

Za sukcesem stoi Polak Omar Sangare. - Cieszymy się, że nasz festiwal zyskuje na popularności i że co roku program wydłuża się o kolejne tygodnie, a na widowni jest komplet. Miło, że w tym tłumie bardzo często słychać język polski - powiedział "Super Expressowi" Sangare.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: