NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Udana pierwsza nowojorska edycja „Kliniki Prawa dla Polonii”

Udana pierwsza nowojorska edycja „Kliniki Prawa dla Polonii”

06.06.2015, godz. 20:00
Sławek Platta
foto:

Polacy potrzebują rzetelnych porad. Oto dowód, że Polacy z metropolii potrzebują porad prawników.  Na pierwszą nowojorską edycję „Kliniki Prawa dla Polonii” przybyły tłumy. I każdy wychodził zadowolony z uzyskanej bezpłatnie porady. Zadowolenia z akcji zorganizowanej przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku we współpracy z Centrum Polsko-Słowiańskim i polską kancelarią adwokacką Pawłowska & Dębowska sp.  nie kryją również sami prawnicy, którzy udzielali porad. Tuż po „Kliniknice Prawa dla Polonii” rozmawiamy ze Sławkiem Plattą z Law Firm, PLLC, który wziął udział w akacji.

Była to pierwsza taka akcja, czy tego typu poradnictwo zdaje egzamin?
– Z wielu względów tak. Jest to okazja dla poznania prawników, o których słyszeliśmy i nic to nas nie kosztuje, otrzymujemy porady prawne bezpłatnie. Nie trzeba iść do kancelarii adwokackiej  tylko adwokaci przychodzą do nas. Informacje prawne w ten sposób uzyskane służą ludziom, którzy inaczej mogliby popełnić błędy w swoim postępowaniu prawnym. Dzięki tym bezpłatnym poradom, zaoszczędzają również pieniądze, które później musieliby wydać, aby takie błędy naprawić.
Jak ocenia pan to przedsięwzięcie?
– Organizacyjnie spotkanie zostało świetnie przygotowane. Przy okazji sam poznałem kilku nowych prawników z polskiego środowiska. To na pewno w przyszłości pogłębi współpracę między polskimi kancelariami w Nowym Jorku i Polsce.
Z jakimi pytaniami najczęściej zgłaszała się Polonia?
– Moja kancelaria zajmuje się procesami wypadkowymi, więc pytania, które otrzymałem dotyczyły przede wszystkim wypadków - od budowlanych, poprzez wypadki na posesjach, samochodowe oraz świadczenia pracownicze (workers’ compensation). Częstokroć osoby, które nie miały wcześniej czasu na kontakt z adwokatem teraz dowiedziały się, że mają prawo dochodzić swoich roszczeń.
A czy podczas spotkania przeważali Polacy czy Amerykanie?
– Na tym spotkaniu miałem przyjemność spotkać się wyłącznie z Polakami, dla nich też przeznaczone było to spotkanie. Zanotowaliśmy dość dużą frekwencję i bardzo to nas cieszy. Jest to również dla nas doskonała okazja do zaprezentowania usług prawnych dla tych wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni w jakichkolwiek wypadkach.
Czy częściej powinny być organizowane tego typu dni darmowego prawnego poradnictwa?
– Na pewno tak. I z tego, co wiem to kolejne takie wydarzenie będzie miało miejsce w październiku na Ridgewood. Spotkania te oferują rzetelne prawne porady dla tych wszystkich, którzy ich potrzebują. Z liczby uczestników wnioskuję, że zainteresowanie takimi spotkaniami w przyszłości będzie jeszcze większe.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: