NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uczciliśmy Ojca Świętego w sercu Manhattanu…

Uczciliśmy Ojca Świętego w sercu Manhattanu…

28.04.2015, godz. 20:07
Uczciliśmy Ojca Świętego w sercu Manhattanu
foto:

Jubileuszowy Koncert Papieski w Katedrze św. Patryka. Piękna uroczystość w Katedrze św. Patryka na Manhattanie. W niedzielę odbył się tam 10. jubileuszowy koncert na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość, której organizatorem był Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, zgromadziła kilkuset Polaków.

W tym roku przewodnie hasło koncertu brzmiało „Zostałeś z nami”, w nawiązaniu do słynnego zawołania polskich wiernych: „Zostań z nami!”. W trakcie ponad godzinnego koncertu polonijne chóry zrzeszone w The Polish Singers Alliance of America wykonały ulubione pieśni religijne i patriotyczne Karola Wojtyły. Wystąpiły chóry: „Aria” dyrygowany przez  Joannę Mieleszko,  „Polonia-Paderewski” z dyrygentem Adrianem Sylveen, „Jutrzenka” pod batutą Izabelli Kobus-Salkin, „Hejnał” dyrygowany przez Janusza Sporka i „Ogiński”, którego dyrygentem jest Małgorzata Strzelecka.
Połączone chóry można było podziwiać zarówno na początku, jak i końcu koncertu, kiedy to wykonały tak znane utwory jak „Czarna Madonna”, „Moje miasto Wadowice”, czy najsłynniejsza „Barka”. Organizacja niedzielnej uroczystości była możliwe dzięki życzliwości arcybiskupa Nowego Jorku, kardynała Timothy M. Dolana oraz rektora katedry ks. Roberta T. Ritchiego.
Marcin Żurawicz

Fot. Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: