NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Uczcijmy wspólnie polskich bohaterów

Uczcijmy wspólnie polskich bohaterów

30.08.2014, godz. 00:00
Pomnik Katyński, NJ, Polonia, New Jersey
foto:

14 września Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej, Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej oraz Kongres Polonii Amerykańskiej organizują uroczystości przy Pomniku KATYŃ 1940 na Exchange Place w Jersey City, NJ. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w obchodach całą Polonię, weteranów, harcerzy, organizacje polonijne, reprezentantów i przedstawicieli z Polski i USA.

Podczas uroczystości zostaną odśpiewane hymny narodowe, a komitet weteranów i oficjalni goście złożą kwiaty i wieńce przy pomniku KATYŃ 1940 – mówi Krzysztof Nowak organizator obchodów.

– Następnie odbędzie się Apel Poległych i odczytamy proklamację. Będą krótkie oficjalne przemówienia gości. Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpi chór Aria z Wallington, NJ. Okolicznościowy program artystyczny zaprezentują też uczniowie  Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Józefa Piłsudskiego w Jersey City. Uroczystość zakończy wspólna modlitwa oraz odśpiewanie pieśni "Boże coś Polskę" i "God Bless America" – dodaje Nowak.

Pomysłodawcy uroczystości zachęcają organizacje polonijne i osoby indywidualne do wzięcia udziału w uroczystości i złożenia donacji na remont i odnowienie Pomnika KATYŃ 1940. Uroczystości odbędą się 14 września o godz. 13.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: