NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ubywa chętnych na broń

Ubywa chętnych na broń

12.08.2017, godz. 00:00
Ubywa chętnych na broń
foto:

Amerykanie czują się bezpieczni pod rządami nowego prezydenta. Od początku objęcia rządów przez Donalda Trumpa (71 l.) sprzedaż broni spadła o 20 proc. To największy spadek od trzech lat - wynika z raportu National Instant Criminal Background Check System (NCIS).

Według autorów raportu głównym powodem tego trendu jest brak obaw ze strony konsumentów co do wprowadzenia nowych, bardziej restrykcyjnych regulacji zakupu broni.

Przewodniczący Obywatelskiego Komitetu na rzecz Prawa do Posiadania i Noszenia Broni Alan Gottlieb powiedział, że "posiadacze broni nie czują się już zastraszani przez administrację Obamy bądź administrację Hillary Clinton. (.) Wynikiem tego jest spadek popytu na broń".

Według NCIS w lipcu sprzedano 1,7 mln sztuk broni w porównaniu z 2,2 mln, nabytymi w lipc u roku 2016. Lipiec jest także siódmym z kolei miesiącem od początku prezydentury Trumpa, w którym zanotowany został spadek sprzedaży. Pod koniec urzędowania administracji Obamy sprzedaż broni wzrastała przez 19 kolejnych miesięcy.

tagi: Ameryka broń USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: