NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ułańska fantazja poniosła ich na drodze

Ułańska fantazja poniosła ich na drodze

16.10.2013, godz. 02:00
David Golaszewski, Polak, motory
foto:

Dwóch młodych Polaków znalazło się wśród aresztowanych motocyklistów, którzy - zdaniem policji - stwarzali zagrożenie na drodze na Long Island. Obaj zatrzymani pochodzą z Queensu.

W sumie w ręce stróżów prawa wpadło siedmiu motocyklistów, którzy mieli łamać przepisy drogowe. Jak wynika z raportu Suffolk County Police, do zdarzenia doszło na Long Island Expressway w pobliżu zjazdu 49.

Pod numer alarmowy 911 zadzwonili kierowcy samochodów, którzy poruszali się po drodze razem z motocyklistami. Byli zaniepokojeni faktem, że prowadzący jednoślady robili to bardzo chaotycznie i znacząco przekraczali dopuszczalną prędkość. Highway Patrol złapał piratów drogowych na zjeździe 63. Za niestosowanie się do przepisowej jazdy na dwukołowcach siedem osób trafiło za kratki, a ich maszyny zostały skonfiskowane.

Za nieprzepisową jazdę zostali aresztowani: Edward Gianino (25 l.) z Farmingdale, Emilio Morales (28 l.) z Brooklynu, Ian Glass (20 l.) z Farmingdale, Nicholas Belletti (28 l.) z Great Neck, Oskar Bucki (20 l.) z Glendale, David Golaszewski (20 l.) z Glendale oraz Victor Dasilva (33 l.) z Farmingdale.

Matka jednego z motocyklistów powiedziała dziennikarzom NBC News, że jej syn, który również został aresztowany, jest dobrym dzieckiem i wszyscy motocykliści zostali niesprawiedliwie posądzeni o nieprzepisową jazdę... Według kobiety to wszystko po tym, co wydarzyło się dwa tygodnie temu na Manhattanie, gdzie grupa motocyklistów w bestialski sposób napadła na kierowcę samochodu.

Innego zdania jest Polak, który od lat zwiedza świat na "stalowym rumaku".

- Jeśli grupa motocyklistów jechałaby przepisowo, żaden patrol policji nie miałby prawa ich zatrzymać - mówi Grzegorz Kogut z grupy Orzeł Biały NY. - Słyszałem plotki po incydencie na Manhattanie, że teraz policja będzie bardziej rygorystycznie podchodziła do motocyklistów na drogach. Mało tego, mówią również, że chcą wprowadzić zakaz jazdy w kamizelkach klubowych. Jednak ja bym w to nie wierzył - kończy Kogut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: