NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tym razem nie był duży... 80 funtów żywej wagi... Kolejny rekin na Rockaways!

Tym razem nie był duży... 80 funtów żywej wagi... Kolejny rekin na Rockaways!

30.06.2014, godz. 02:00
rekin, rekiny atakuja, Rockaways
rekin, rekiny atakuja, Rockaways foto:

To zaczyna być coraz bardziej niepokojące. Już po raz czwarty w ostatnich dniach w wodach New Jersey i Nowego Jorku zauważono rekina! Wędkująca przy Rockaways rodzina złapała żarłacza białego, zwanego rekinem ludojadem. Na szczęście osobnik był jeszcze „dzieckiem”...

Przedstawiciele trzech pokoleń rodziny Jahrnes: dziadek Bob, jego syn Bobby i wnuk 12-letni Kai wybrali się w weekend powędkować. Odpłynęli jakieś cztery mile w głąb wód Rockaways i zarzucili wędki. Po niespełna godzinie coś zaczęło ciągnąć haczyk... Podekscytowani zaczęli wyciągać zdobycz. A to, co zobaczyli, było wstrząsające... Na końcu linki znajdował się rekin! Początkowo myśleli, że to ryba z gatunku blue shark ale – jako wytrawni rybacy – szybko zdali sobie sprawę, że upolowali ludojada (great white). Całe szczęście, był to młody, ważący „zaledwie” 80 funtów osobnik. Rodzina zrobiła zdjęcia zdobyczy i puściła ją wolno z powrotem do wody.

Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o rekinach zauważonych w New Jersey, a następnie na Rockaway Beach. Great white, czyli żarłacz biały lub rekin ludojad, to jeden z największych rekinów drapieżnych i jest niebezpieczny dla człowieka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: