NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tylko w Nowym Jorku wzrasta liczba małżeństw. Amerykanie: ślub nie zając!

Tylko w Nowym Jorku wzrasta liczba małżeństw. Amerykanie: ślub nie zając!

27.06.2014, godz. 00:00
obrączka, ślub,
foto:

Większości Amerykanów nie spieszy się do żeniaczki. Po pierwsze, robią to w coraz starszym wieku, po drugie – zdecydowanie rzadziej. To drugie zjawisko nie dotyczy jednego tylko miasta: Nowego Jorku!

Według statystyk ze wszystkich amerykańskich urzędów stanu cywilnego, średni wiek osób wstępujących po raz pierwszy w związek małżeński jest obecnie wyższy niż w latach ubiegłych. Na przestrzeni ostatniej dekady wzrósł o 5-8 lat. Dla kobiet ten wiek wynosi teraz 27 lat, a dla mężczyzn 29.
Gdy jednak w przypadku wieku w całych Stanach obserwuje się wzrost, to w odniesieniu do liczby zawieranych małżeństw notuje się spadek. Ogólnie w USA jest ich obecnie najmniej od stu lat! Osiągnęły poziom zaledwie 31 małżeństw na 1000 niezamężnych kobiet. To jednak w ujęciu ogólnoamerykańskim... Bowiem w samym Nowym Jorku liczba zawieranych związków rośnie. – Od dziesięciu lat kiedy pracuję w City Hall, liczba ślubów wzrosła o 22 procent – oblicza Michael McSweeney, który pracuje w nowojorskim urzędzie stanu cywilnego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: