NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tłumy na greenpoinckim pikniku

Tłumy na greenpoinckim pikniku

20.09.2013, godz. 03:00
Powerball
foto:

Odbywający się minionej niedzieli piknik parafialny przy szkole św. Stanisława Kostki na Greenpoincie zgromadził rekordową liczbę uczestników! Szacuje się, że przez kilka godzin niewielki przyszkolny parking odwiedziło ponad tysiąc osób. Pogoda dopisała, także większość mieszkańców dzielnicy stawiła się na miejscu całymi rodzinami.

Dla uczestników pikniku, a szczególnie dla najmłodszych z nich, przygotowano wiele atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, konkurs malowania twarzy, zabawy plastyczne i taneczne. W loterii fantowej można było wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak chociażby tablet Samsung Galaxy. Dość wspomnieć, że samych losów sprzedano za ponad 10 tysięcy dolarów...

Podczas pikniku organizatorzy zapewnili smakowite wyroby kuchni polsko-amerykańskiej, a także muzykę, która przygrywała obecnym przez cały czas trwania pikniku. W trakcie imprezy zagrał między innymi zespół Vox Polonia, a także odbył się pokaz tańca przygotowany przez Joesph's Dance Studio. Dochód z pikniku został przeznaczony na pokrycie kosztownej instalacji systemu chłodzenia w kościele św. Stanisława Kostki.

Warto wspomnieć, że podczas pikniku przy stoisku Klubu "Gazety Polskiej" zbierano podpisy pod petycją mającą na celu powstrzymanie wyprowadzania się Polaków z Greenpointu. O inicjatywie tej, której pomysłodawcą jest Krzysztof Olechowski - przewodniczący okręgu obejmującego Greenpoint i Williamsburg, pisaliśmy w zeszłotygodniowym weekendowym wydaniu naszej gazety. Sam przewodniczący był na miejscu i zachęcał do składania podpisów pod petycją. Jak się okazuje, akcja ta spotkała się z dużym odzewem wśród uczestników pikniku. Zebrano ponad 300 podpisów.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: