NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Trzy lata temu przez Nowy Jork i New Jersey przeszedł niszczycielski huragan… Odbudowujemy się po Sandy

Trzy lata temu przez Nowy Jork i New Jersey przeszedł niszczycielski huragan… Odbudowujemy się po Sandy

29.10.2015, godz. 20:10
huragan, żywioł, zniszczenia, huragan Sandy
huragan, żywioł, zniszczenia, huragan Sandy foto:

Minęły trzy lata od kiedy przez metropolię i sąsiednie New Jersey przeszła niszczycielska Sandy. Choć oficjalnie nie zaklasyfikowano jej jako huraganu a super-storm, to poczyniła potężne szkody: zrównała z ziemią domy, odebrała dobytki życia, sparaliżowała komunikację. Ale nowojorczycy nie poddają się niczemu!

Kiedy tylko już było to możliwe rozpoczęto usuwanie szkód naprawę zniszczeń oraz odbudowę lepszej infrastruktury oraz domów. Na ten cel stworzono specjalne fundusze i powstały programy pomocowe. Jednym z nich to Build It Back. Jak podają władze miasta, w ramach tego właśnie programu mieszkańcy najbardziej zniszczonych domów otrzymali pieniądze na kapitalne remonty bądź budowę nowych domów. W czwartek, trzy lata po uderzeniu żywiołu burmistrz, Bill de Blasio powiedział, że całkowita realizacja planu zostanie zakończona sukcesem wraz z końcem 2016 roku. Obecnie 62 procent spośród wszystkich osób, które wystąpiły o pomoc mają zakończone całkowicie remonty lub budowy albo są w fazie końcowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: