NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Trzeba budować nowe ośrodki zatrzymań dla imigrantów. 2000 nielegalnych zatrzymanych dziennie na granicy

Trzeba budować nowe ośrodki zatrzymań dla imigrantów. 2000 nielegalnych zatrzymanych dziennie na granicy

10.12.2016, godz. 00:00
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje foto:

Fala nielegalnych imigrantów przedzierających się przez zieloną granicę amerykańsko-meksykańską nie słabnie. Nasila się wręcz do takiego stopnia, w Teksasie nie ma już miejsc w więzieniach ICE i U.S. Customs and Border Protection, by ich umieszczać. W związku z tym otwierane są kolejne ośrodki zatrzymań.

– Sytuacja jest bardzo niepokojąca. Na południowo zachodnim odcinku granicy amerykańsko-meksykańskiej czasami dziennie zatrzymuje się blisko dwa tysiące nielegalnych. Większość z nich się poddaje od razu, innych trzeba ścigać ale każdego trzeba gdzieś umieścić... Miejsca już nie ma. Dlatego otwieramy nowy ośrodek w Donna, w Teksasie.Trafiać tu będą zatrzymani nielegalni nie przedstawiający żadnego zagrożenia – mówił na konferencji  Gil Kerlikowske, szef U.S. Customs and Border Protection. Nowy ośrodek początkowo był prowizorycznym namiotem ale wraz z napływem kolejnych nielegalnych przebudowano go ośrodek zatrzymań dla imigrantów z pełnymi zabezpieczeniami i ochroną.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: