NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Trwa akcja pomocy pogorzelcom z Greenpointu

Trwa akcja pomocy pogorzelcom z Greenpointu

23.02.2016, godz. 00:00
pożar na Greenpoincie, pogorzelcy, pomoc dla ofiar pożaru
pożar na Greenpoincie, pogorzelcy, pomoc dla ofiar pożaru foto:

Trwa akcja pomocy dla pogorzelców z Greenpointu. Włączają się w nią zwykli ludzie nieobojętni na los Polaków, którym ogień zabrał wszystko oraz kolejne instytucje.

Specjalne konto w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej uruchomiło Centrum Polsko-Słowiańskie na które wpłaciło tysiąc dolarów, a także organizacja Bratnia Pomoc. Centrum zorganizowało również darmowe posiłki dla pogorzelców.
Dodatkowo wszyscy poszkodowani zostaną tam przyjęci bez kolejki i będą mogli wyrobić sobie ponownie zielone karty oraz inne amerykańskie dokumenty jeśli posiadali je przed pożarem.
Do dyspozycji są pracownicy Immigration and Legal Services Program oraz Extended Social Services Program. Pracownicy programu socjalnego bez kolejki pomogą poszkodowanym w załatwieniu wszelkich formalności związanych z udzieleniem wsparcia finansowego, jakie będzie im przysługiwało z amerykańskich urzędów jeśli posiadają zalegalizowany pobyt w USA.
Przypomnijmy też, że już w najbliższą niedzielę po mszach w kościele Św. Stanisława Kostki, odbędzie się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców. Specjalny koncert organizuje Janusz Sporek. Całkowity dochód z imprezy, która odbędzie się w niedzielę 28 lutego o godz. 5 w Centrum Polsko-Słowiańskim, zostanie przeznaczony na wsparcie dla poszkodowanych rodzin.


Ci, którzy chcą wesprzeć ofiary pożaru mogą wpłacać pieniądze na specjalne konta w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Nr konta: 1284768(CP-S), 1284852 (Bratnia Pomoc)

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: