NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Trump deportuje mniej niż Obama

Trump deportuje mniej niż Obama

14.08.2017, godz. 00:00
ICE, agenci federalni, naloty
foto:

Ciągle słyszy się o nalotach ICE, o zaostrzeniu polityki imigracyjnej, a tymczasem okazuje się, że liczba deportacji od czasu kiedy Donald Trump (71 l.) został prezydentem USA, spadła. Z analiz wynika, że to Obama deportował o wiele więcej nielegalnych.

Spadek deportacji dotyczy tak zwykłych nielegalnych (osób tylko z nieuregulowanym statusem), jak i tych z kryminalną przeszłością. Z federalnych danych wynika, że w miesiącu styczniu ICE deportowało 9913 imigrantów kryminalistów. Z kolei w miesiącu czerwcu liczba ta wyniosła 9600. W ogólnym ujęciu, jeżeli chodzi o nielegalnych z przeszłością kryminalną, od stycznia do czerwca, Immigration and Customs Enforcement (ICE) deportowało 61 370 nielegalnych, którzy mają na sumieniu poważne przestępstwa. W tym samym okresie rok wcześniej, w 2016 r., władze federalne deportowały 70 603.

Ogólnie z danych federalnych wynika, że od stycznia do czerwca władze imigracyjne (ICE) deportowały 105 tys. imigrantów, z czego 42 proc. nigdy nie popełniło żadnego przestępstwa i nigdy nie byli za nic skazani. Rok wcześniej, władze poprzedniej administracji deportowały w tym samym okresie 121 170.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: