NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Trudne pytania członków P-SFUK

Trudne pytania członków P-SFUK

20.05.2014, godz. 02:00
P-SFUK
foto:

Doroczne zebranie sprawozdawczo-wyborcze P-SFUK, podczas którego ogłoszono skład nowej Rady Dyrektorów, jak zawsze miało dość gorący przebieg. Do Polish National Club w Hempstead na Long Island przybyło 141 osób. Członkowie, którzy nie kryli niezadowolenia z tego, że spotkania nie zorganizowanao na Greenpoincie, mieli dużo pytań, np. o szkolenie, które ma się odbyć w Austarlii.

Zebranie rozpoczął przewodniczący Rady Dyrektorów, Krzysztof Matyszczyk. Ustalono, że będzie można zadawać pytania, a każdy z członków P-SFUK otrzymał 4 minuty na wyrażenie swojej opinii. Przy mikrofonach ustawiła się długa kolejka. Najwięcej kontrowersji wywołała od lat poruszana sprawa dotycząca kadencyjności. Członkowie chcą, aby w Radzie Dyrektorów można było zasiadać jedynie dwie kadencje. Podczas spotkania chciano przegłosować zmiany w statucie, jednak „za” opowiedziało się jedynie 28 osób z 141 obecnych na sali. Członkowie Unii usłyszeli też od skarbnika P-SFUK, Zygmunta Staszewskiego raport, z którego wynikało, że zarząd Unii przepłacił za adaptację budynku P-SFUK na Greenpoincie.

Obecni chcieli dowiedzieć się również jak to jest ze szkoleniami członków Rady Dyrektorów. W tym roku ma się ono odbyć w... Australii. – Każdy z dyrektorów jest zobligowany do odbycia pięciu szkoleń internetowych i jednego wyjazdowego. Na cele szkoleniowe każdy otrzymuje kartę kredytową na 12 tysięcy dolarów. Według statutu na szkolenie, w ramach pieniędzy znajdujących się na karcie, można zabrać jednego członka rodziny. Na koniec roku taka osoba dostaje stosowną formę do rozliczeń i od wydanej kwoty musi zapłacić podatek – tłumaczył Krzysztof Matyszczyk. Podczas spotkania Józef Łuczaj jeden z członków, który w ostatniej chwili wycofał swój akces do ubiegania się o stanowisko w Radzie Dyrektorów, podał powody swiej decyzji. – Dostałem pismo od prawnika Unii z groźbami, żebym wycofał swój udział w wyborach. Sprawę oddałem do sądu – powiedział Łuczaj.

Atmosfera z minuty na minutę stawała się napięta, członkowie chcieli poznać skład nowej Rady Dyrektorów. Wyniki wyborów przedstawiono o godzinie 3:45 pm. Oto po ile głosów otrzymali:  Ryszard F. Bąk - 1,211, Tadeusz Czajkowski – 385, John Czop - 658, Zofia Gola – 389, Małgorzata Gradzki - 1,766, Grzegorz Guzinski – 678, Beata Klar-Jakubowski 1,163, Michael Kwiatkowski - 1,825, Jolanta Olechowski – 832, Marian Ponanta – 687, Jan Welenc – 355, Marzena Wierzbowska - 1,633, Marzena Wojczulanis – 956, Marek Wysocki – 717. Obecnie P-SFUK liczy 79.488 członków. W tegorocznych wyborach oddano 4,071 ważnych głosów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: