NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tragiczny wypadek w Kalifornii. Co najmniej 13 osób nie żyje. Autokar z turystami wbił się w ciężarówkę

Tragiczny wypadek w Kalifornii. Co najmniej 13 osób nie żyje. Autokar z turystami wbił się w ciężarówkę

25.10.2016, godz. 00:00
wypadek na ulicy, zaboty pieszy, śmierć na drodze
wypadek na ulicy, zaboty pieszy, śmierć na drodze, śmiertelny wypadek foto:

Bardzo tragicznie zakończył się weekend na drogach w południowej Kalifornii. Popularny autobus turystyczny zderzył się z ciężarówką. Praktycznie wbił się w nią niemal do połowy. Zginęło co najmniej 13 osób. Kolekne 31 trafiło do szpitala. Stan wielu jest krytyczny.

Przyczyny tego śmiertelnego wypadku do jakiego doszło w niedzielę na Interstate 10, niedaleko palm Springs i jakieś sto mil 100 od Los Angeles, nie są do końca znane. Nie wiadomo czy czynnikami wpływającymi na tragedię miały narkotyki czy alkohol.  – Jedyne co na razie możemy powiedzieć, to, że autokar USA Holiday wracał do Los Angeles z Red Earth Casino w Thermal i z całą pewnością poruszał się ze zbyt wielką prędkością. Kierowca jechał tak szybko, że wbił się w naczepę ciężarówki aż 15 stóp wgłąb. Ekipy ratunkowe musiały używać specjalistycznego sprzętu, by wyciąć żelastwo i dostać się do ofiar – mówił na konferencji Jim Abele z  California Highway Patrol Border. Dodał, że raczej  problem techniczny nie wchodzi w grę, bowiem autobus miał wszystkie wymagane inspekcje, niemniej do zakończeni śledztwa nic nie można wykluczyć na sto procent. Kierowca autokaru nie przeżył podobnie jak dziesięć innych pasażerów. Ponad trzydzieści osób trafiło do okolicznych szpitali. Stan wielu jest krytyczny lub bardzo ciężki, dlatego bilans może się zmienić.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: