NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tragiczny wypadek na Williamsburgu. Pijany policjant wjechał w pieszych. Jeden pieszy nie żyje, trzech rannych

Tragiczny wypadek na Williamsburgu. Pijany policjant wjechał w pieszych. Jeden pieszy nie żyje, trzech rannych

18.07.2016, godz. 00:00
wypadek samochodowy, śmiertelny wypadek
wypadek samochodowy, śmiertelny wypadek, Bronx, Nowy Jork foto:

Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne – w tym jedna ciężko – po tym, jak w idących chodnikiem po Bedford Avenue na Williamsburgu pieszych wjechał rozpędzony kierowca. Według doniesień śledczych, za kierownicą siedział pijany policjant NYPD, 28-letni Nicholas Batka.

Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę około 3 nad ranem na popularnym wśród młodych ludzi Bedford, niedaleko Greenpointu. Z ustaleń policji wynika, że jadący szarym SUV Dodge Durango, Batka skręcił w prawo z N. Eighth St. w Bedforg Avenue i będąc w pobliżu N. Ninth stracił panowanie nad kierownicą, wjechał z impetem na chodnik potrącając czterech pieszych. 
Jak donosi „Daily News”, wypadek był koszmarny. – Wszystko działo się strasznie szybko. Usłyszałem pisk, huk potem krzyk i płacz. Zobaczyłem, że jedna osoba była przyciśnięta samochodem do ogrodzenia. Ratownicy musieli używać pił, by wydostać tego człowieka. Słyszałem też jak ktoś krzyczał: „Nie pozwólcie mu wyjść” i widziałem jak trzymali drzwi od strony kierowcy – relacjonował 35-letni Jaminah Kang. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do Bellevue Hospital. Jak podaje prokurator, 21-letni Andrew Esquivel zmarł, 23-letnia Divya Menezes przeszła kilka operacji i ciągle przebywa w stanie krytycznym na intensywnej terapii. Z kolei 20-letnia Sophia Tabachoun i 24-letni James Balchaunas są w stanie stabilnym. Jak poinformował inspektor Scott Shanley, Batka został aresztowany na miejscu wypadku, który wydarzył się na cztery godziny przed tym jak po dwóch dniach wolnego miał się on stawić na służbie w Manhattan Transit Task Force. Inspektor Shanley dodał, że młody policjant został zawieszony w czynnościach.  W sobotę po południu Batka usłyszał zarzuty w Brooklyn Criminal Court.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: