NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tragiczny finał górskiej przechadzki. Niedźwiedź zagryzł studenta w New Jersey!

Tragiczny finał górskiej przechadzki. Niedźwiedź zagryzł studenta w New Jersey!

23.09.2014, godz. 23:10
niedźwiedź, miś
foto:

Darsh Patel (22 l), student Rutgers University, został zagryziony przez ważącego 300 funtów niedźwiedzia. Jak podaje NBC News do zdarzenia doszło w Apshawa Preserve, w New Jersey podczas pieszej wędrówki grypy przyjaciół, wśród której był Darsh.

Jak informuje policja z West Milord, młodzi ludzie zostali zaatakowani przez najprawdopodobniej wygłodniałego niedźwiedzia. Czterem osobom udało się umknąć przed bestią - rozbiegli się w różnych kierunkach. Gdy jednak po jakimś czasie się odnaleźli, brakowało darsha.

O spotkaniu z bestią natychmiast zawiadomili policję. Dwie godziny później oficerowie znaleźli ciało 22-letniego studenta. Śledczy poinformowali, że widać było na nim liczne rany po pogryzieniu. Bestia została odnaleziona kilkanaście metrów od ofiary i zastrzelona. Ttrwają badania czy nie był nosicielem wścieklizny.

– Ataki niedźwiedzi należą do rzadkości. Obecnie w naszym rejonie żyje 2400 tych zwierząt. Był to pierwszy śmiertelny atak na człowieka w historii New Jersey – komentuje Larry Ragonese, rzecznik prasowy Department of Environmental Protection.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: