NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tragiczny finał „duszącej zabawy” 11-latek ofiarą „choking game”

Tragiczny finał „duszącej zabawy” 11-latek ofiarą „choking game”

07.09.2016, godz. 00:00
NYPD, przestępczość w NYC, napaści, gwałty, crime scene
NYPD, przestępczość w NYC, napaści, gwałty foto:

Tragedia w Karolinie Południowej. Jedenastoletni chłopiec, który miał właśnie rozpocząć naukę w szóstej klasie, zmarł podczas zabawy zwanej „choking game”, polegającej na podduszaniu się do utraty przytomności.  On jednak stracił więcej... życie.

Jest to kolejna ofiara tej chorej zabawy, która od wielu lat jest bardzo popularna wśród nastolatków, mimo ostrzeżeń o tym, jak niebezpieczne mogą być skutki podduszania się.  Garrett Pope Jr. z Indian Land, SC został znaleziony martwy w sypialni.  Jak to często bywa zaczął „zabawę” łącząc się na necie z kolegami. Potem zaczął się dusić. „Gra” polega na tym, by odciąć sobie powietrze na tak długo, by stracić przytomność a potem obudzić się w stanie euforycznego podniecenia... Niestety chłopiec nie obudził się.
Ojciec chłopca, Garrett Pope Sr. wraz z małżonką zaapelowali do młodych ludzi i do ich rodziców oraz pedagogów, by zrobili wszystko aby zatrzymać tę chorą grę i zapobiec kolejnej tragedii.
Z danych  U.S. Centers for Disease Control of Disease od 1995 do 2007 roku śmierć podczas „choking game” poniosło 82 w wieku od 6 do 19 lat. Do zabawy używają m.in. szalików, sznurków, pasków czy smyczy dla psa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: