NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tragedia zmarłego chłopca i jego rodziny zamienia się w skandal Szkoła zaniedbała 14-latka?

Tragedia zmarłego chłopca i jego rodziny zamienia się w skandal Szkoła zaniedbała 14-latka?

08.04.2014, godz. 19:26
Avonte Oquendo
foto:

Avonte Oquendo – czternastoletni autystyczny chłopiec, który uciekł ze szkoły i nigdy nie odnalazł się żywy – dosłownie dzień przed tragicznym wymknięciem się próbował dokładnie tego samego.

Adwokat rodziny chłopca otrzymał właśnie filmy z kamer monitoringu szkolnego, o co starało się jego biuro. Na jednym z nich – z datą 3 października 2013, czyli dzień przed tym, kiedy Avonte przepadł bez śladu – widać jak chłopiec biegnie po korytarzu, a znajdujący się tam strażnik, zupełnie nie zwraca na niego uwagi. Dziecko biegnie więc dalej... Tego dnia los jeszcze sprzyjał 14-latkowi. Niestety dzień później – czyli 4 października – chłopcu udaje się ucieczka.

Adwokat rodziców, którzy domagają się odszkodowania, mówi, że na filmach wielokrotnie widać jak chłopczyk biega niepilnowany po korytarzach. To oznacza, że władze znajdującej się w Long Island City szkoły wiedziały, że dziecko ma takie ciągotki i może przyjść mu do głowy wydostanie się z budynku szkolnego.

Przypomnijmy, zaginionego chłopca szukał cały Nowy Jork. Rozwieszono tysiące plakatów. Nie udało się jednak go odnaleźć żywego. Na jego szczątki natknięto się 16 stycznia nad East River - niedaleko szkoły, w której nikt go nie upilnował...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: