NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tradycyjne miejsce zabaw nowojorczyków uruchomiło swoje atrakcje. Początek sezonu na Coney Island

Tradycyjne miejsce zabaw nowojorczyków uruchomiło swoje atrakcje. Początek sezonu na Coney Island

15.04.2014, godz. 19:39
Coney Island, Nowy Jork, NYC
foto:

To dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli mocnych wrażeń, którzy lubią podnosić sobie poziom adrenaliny. Oficjalnie rozpoczęto sezon w wesołym miasteczku na Coney Island (Brooklyn). Zgodnie z tradycją, prezydent tej dzielnicy Eric Adams ochrzcił Cyclone Roller Coaster koktajlem mleczno-czekoladowym - tzw.”egg cream” i uroczyście ogłosił otwarcie lunaparku.

Drewniany Roller Coaster Cyclone służy nowojorczykom już od 86 lat. Pierwsze sto osób na inauguracji sezonu mogło skorzystać z przejażdżek za darmo. W ciągu ostatnich trzech lat Cyclone został odrestaurowany. Obecnie karuzele, ikona Coney Island – Wonder Wheel, diabelskie koło mierzące 150 stóp wysokości oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że niejedna osoba może poczuć dreszczyk emocji.

Nową „zabawką”, jaką udostępniono na otwarcie sezonu w parku, jest Luna. Na wysokości 60 stóp pasażerowie obracani są o 360 stopni. Park rozrywki będzie czynny w przerwie wiosennej codziennie, a następnie do Memorial Weekend Day w każdą sobotę i niedzielę.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: