NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tornado porwało kobietę razem z wanną

Tornado porwało kobietę razem z wanną

28.01.2017, godz. 00:00
Tornado
foto: dreamstime

75 – letnia Charlesetta Williams z Teksasu wie, co się robi w czasie tornad gdy jest się w domu. Trzeba się schować. I to najlepiej w wannie, bo jest ciężka i dobrze przymocowana do podłogi. I starsza pani tak zrobiła, gdy tylko zorientowała się, że nad jej domem rozszalało się piekło.

Ale nic to nie pomogło. Siła tornada była tak wielka wielka, ze trąba powietrzna zerwała dach jej domu, uniosła w górę wannę w której się schowała i „przewiał” ją do pobliskiego lasu, który jest oddalony o kilkaset metrów. Pani Williams miała wiele szczęścia. Nie tylko przeżyła szaleńczy lot w wannie, ale nic poważnego jej się nie stało. Była jednak tą niesamowitą przygodą niesamowicie wstrząśnięta.

Trąba powietrzna, która „zwiała” staruszkę, miała 700 metrów średnicy średnicy, a prędkości wiatru przekroczyła 200 kilometrów na godzinę.

Jeden z meteorologów, który rozmawiał po wszystkim z kobietą, powiedział, że jedyną rzeczą, którą pamięta, to że tornado nadeszło z południowego zachodu i przeszło przez środek jej domu.REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: