NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tornada równały miasta z ziemią

Tornada równały miasta z ziemią

21.05.2013, godz. 00:00
Zabójcze tornado w Oklahomie - 2851
Zabójcze tornado w Oklahomie foto:

Latające w powietrzu samochody, pozrywane dachy z domów, wyłamane drzewa z konarami i zerwane linie energetyczne. Nie żyje 79-letni mężczyzna, a liczba ofiar może być większa. To efekt przejścia tornad przez Oklahomę, Kansas i Iowa.

W miejscowości Shawnee w stanie Oklahoma, żywioł całkowicie zrównał z ziemią osiedle mieszkalnych przyczep kempingowych i uszkodził wiele domów. Jak podaje Fox News, tornada powstawały w olbrzymim froncie burzowym, rozciągającym się od stanu Teksas na południu do Minnesoty na północy i przesuwającym się na północny wschód.

- Tylko w Oklahomie zostało rannych 21 osób - mówi Keli Cain, rzeczniczka prasowa Oklahoma Department of Emergency Management.

- To było straszne, nie wiedzieliśmy, co robić. Gdy zobaczyliśmy, że nadchodzi niebezpieczeństwo, schowaliśmy się do piwnicy. Gdy wyszliśmy już po przejściu tornada, zobaczyliśmy, że nasz mobilny dom zniknął, wiatr porwał go nie wiadomo dokąd. Nie mamy się gdzie podziać. Tam był cały, co prawda niewielki, dorobek naszego życia - opowiada Fox James Hoke, jeden z poszkodowanych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: