NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tomasz Polański, najlepszy polski zawodnik dla „Super Expressu”: Podstawa to dużo biegać

Tomasz Polański, najlepszy polski zawodnik dla „Super Expressu”: Podstawa to dużo biegać

05.11.2014, godz. 02:00
Tomasz Polański
foto:

Tomasz Polański jako pierwszy z Polaków przebiegł linię mety Maratonu Nowojorskiego w Central Parku…

Z jakim czasem ukończyłeś maraton w NYC?

- No cóż, nie była to moja życiówka, ale nie było też źle. Maraton ukończyłem z czasem 2:44. Rok wcześniej miałem nieco lepszy wynik 2:41.

Miałeś na trasie kryzys?

- Biegło mi się bardzo dobrze i nie mogę nawet stwierdzić, czy miałem jakieś słabsze chwile. Jedyną przeszkodą dla mnie i chyba dla wszystkich uczestników, był wiatr, który dawał się nam we znaki. Jednak można go było pokonać i dobiec do mety.

Jak przygotowujesz się do tego typu biegów?

- Podstawa to dużo biegać. Ja trenuję 5 dni w tygodniu i przebiegam w sumie tygodniowo 100 kilometrów. Dzięki temu mój organizm jest przyzwyczajony do takiego wysiłku.

Wiadomo, że uczestnictwo w maratonie wiąże się z dużymi kosztami. Trzeba nie tylko dolecieć z Polski, ale również przeżyć w metropolii kilka dni, co wiadomo nie jest tanie. Jak ty sobie radzisz z rozwiązaniem finansowych kwestii?

- Mam w Nowym Jorku rodzinę, więc często łączę udział w maratonie nowojorskim z odwiedzinami u najbliższych, u których nocuję. W tym roku mój przyjazd do Stanów połączyłem również z wakacjami. Tydzień przed maratonem przyleciałem do Miami na Florydzie, a stamtąd przypłynąłem do Nowego Jorku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: