NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy To on zostawił imigrantów na śmierć

To on zostawił imigrantów na śmierć

26.07.2017, godz. 00:00
To on zostawił imigrantów na śmierć
foto:

Rośnie śmiertelny bilans tragicznego przemytu imigrantów, których porzucono w ciężarówce w San Antonio w Teksasie. W szpitalu zmarła już dziesiąta osoba. Stan kilkunastu pozostałych hospitalizowanych jest bardzo ciężki i mogą nie przeżyć. Tymczasem śledczym udało się namierzyć kierowcę, który zgotował im ten horror.

W poniedziałek po południu policja i agenci federalni aresztowali Jamesa Matthewa Bradleya jr. (60 l.). Mężczyzna powiedział, że transportował ciężarówkę do kupca w Brownsville w Teksasie i twierdzi, że nie wiedział o tym, że wiezie 38 imigrantów. Zaczął coś podejrzewać, kiedy usłyszał walenie. Zeznał, że gdy się zatrzymał i otworzył drzwi przyczepy, zobaczył w środku latynoskich imigrantów. Jak donosi agencja AP, Bradley wystraszył się i uciekł, porzucając ciężarówkę na parkingu przed Walmartem. Zrobił to, choć wiedział, że w naczepie nie ma klimatyzacji i widział już kilka leżących na ziemi osób, które były zapewne martwe. Nie zawiadomił policji ani służb ratunkowych.

Obecnie śledczy i agenci federalni weryfikują zeznania kierowcy i sprawdzają, czy został wplątany w przemyt, czy może jest członkiem szajki szmuglerów przerzucających nielegalnych imigrantów, tzw. kojotów.

Z zeznań jednego z nielegalnych wynika, że imigranci zostali zapakowani do przyczepy ciężarówki na granicy amerykańsko-meksykańskiej, od samego początku mieli problemy z oddychaniem. Nie powiedział, gdzie mieli docelowo dojechać, ale twierdził, że zapłacił za transport.

Niestety, potwierdzono śmierć 10 pasażerów feralnej ciężarówki, liczba ofiar może jednak wzrosnąć - stan 17 hospitalizowanych imigrantów jest bardzo ciężki. Władze Meksyku i Gwatemali potwierdziły, że wśród osób znalezionych w pojeździe są ich obywatele.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: