NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tłumy zwiedzających 9/11 Memorial Museum. Poruszające dowody pamięci

Tłumy zwiedzających 9/11 Memorial Museum. Poruszające dowody pamięci

26.06.2014, godz. 18:05
WTC, NYC
foto:

Liczba odwiedzających 9/11 Memorial Museum przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów ekspozycji! W pierwszym miesiącu od otwarcia muzeum było w nim już ponad 300 tysięcy osób. Osób, które chcą się przekonać, jak wyglądała metropolia po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku, nie odstraszyła nawet dość wysoka cena za bilet: 24 dolary.

– Po prostu nie można ominąć tego miejsca, jeśli gości się w Nowym Jorku choćby przez tydzień, jak ja – mówi Łukasz Biedziak z Łomży, który zatrzymał się na Greenpoincie...

Z kolei Joe Lock z Fort Wayne w Indianie przyjechał do muzeum z rodziną. – Byliśmy już w Nowym Jorku, dosłownie na miesiąc przed zamachami – opowiada. – Bardzo chcieliśmy tutaj wrócić, aby na własne oczy zobaczyć 9/11 Memorial Museum.

Placówka otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających 21 maja br. Dotychczas zwiedziło ją znacznie więcej osób niż pierwotnie przewidywano. W muzeum można zobaczyć wszystko, co zachowało się po atakach terrorystycznych z 2001 roku, które przyniosły 3 tys. ofiar.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: