NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tłumy Polaków słuchały o amnestii

Tłumy Polaków słuchały o amnestii

23.01.2015, godz. 03:00
Tłumy Polaków słuchały o amnestii
foto:

Na takie spotkanie czekała Polonia. W audytorium Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące prezydenckich dekretów dotyczących nielegalnych imigrantów. Sala została zapełniona do ostatniego miejsca!

Spotkanie poprowadzili wspólnie znani polonijni adwokaci: mec. Jerzy Sokół i Joanna E. Nowokuński. Prawnicy przedstawili obecną sytuację w prawie imigracyjnym, omówili najważniejsze zmiany jakie wprowadzą dekrety prezydenta Baracka Obamy, a także odpowiadali na pytania osób z sali.

Chętnych do ich zadawania, jak zwykle przy okazji tego rodzaju spotkań, nie brakowało. Najwięcej osób chciało wiedzieć jakie są szanse na zalegalizowanie ich imigracyjnego statusu w Stanach Zjednoczonych mimo „przesiedzenia pobytu”, czy też popełnienia określonych wykroczeń. Ponieważ poszczególne przypadki bardzo się od siebie różniły, to w drugiej części spotkania adwokaci zaprosili obecnych na indywidualne konsultacje.

Spotkanie informacyjne zostało zorganizowane przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku przy współpracy z Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie.

Przypomnijmy, według założenia jeśli jesteś w Ameryce dłużej niż pięć lat, jeśli masz dzieci, które są amerykańskimi obywatelami bądź rezydentami, jeśli się zarejestrujesz, zostanie sprawdzona twoja przeszłość kryminalna, masz zapłacone podatki i należności – będziesz mógł wystąpić o pobyt tymczasowy, bez strachu przed deportacją.

Marcin Żurawicz

Fot. Marcin Żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: