NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ten rabuś nie ma serca. Ukradł pieniądze dla chorej na raka

Ten rabuś nie ma serca. Ukradł pieniądze dla chorej na raka

13.11.2014, godz. 00:00
crime
foto:

Policja w New Jersey poluje na złodzieja-bezbożnika, który przyczaja się na kościelne datki. Jak podaje NBC News mężczyzna w ciągu kilku dni zdołał ogołocić z ofiar wiernych trzy świątynie.

– Z mojego kościoła zginęło $360. Były to pieniądze, które chcieliśmy przeznaczyć dla chorej parafianki. Kobieta sama wychowuje dzieci i walczy z rakiem piersi – mówi pastor Tom Rice z Cranford Alliance Church w Cranford.

Według oficerów policji złodziej wtargnął na zaplecze parafii wykorzystując moment, gdy nikogo nie było w pomieszczeniach i niezauważony uciekł z łupem. Zaledwie kilka dni później, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna, ogołocił z datków wiernych kolejny kościół oraz usiłował okraść plebanię St. Michael's Church. Całe szczęście tym razem złodziej natknął się na księdza, który był w pomieszczeniu. Napastnik przestraszył się duchownego i uciekł z pustymi rękami. Policja z New Jersey poszukuje kościelnego złodzieja.

– Kimkolwiek jest modlimy się za niego i liczymy, że skradzione pieniądze zostaną nam zwrócone i trafią do osób, na rzecz których były zbierane – kończy pastor Tom Rice.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: