NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ted Woźniak człowiekiem roku Pulaski Association Business and Professional Men Inc. Dalej będę wspierał Polaków!

Ted Woźniak człowiekiem roku Pulaski Association Business and Professional Men Inc. Dalej będę wspierał Polaków!

14.03.2015, godz. 00:00
Ted Woźniak
foto:

Już w sobotę w Da Mikele Illagio przy 79-17 Albion Ave na Queensie, odbędzie się uroczysty bankiet Pulaski Association Business and Professional Men Inc, w trakcie którego tytułem Człowieka Roku tej organizacji zostanie uhonorowany przedsiębiorca z Greenpointu - Ted Woźniak.

55-letni Ted dorastał i wychowywał się na Greenpoincie. Już od czasów szkolnych aktywnie udzielał się społecznie działając w wielu polonijnych i polsko-amerykańskich organizacjach. Przez lata Ted Woźniak był między innymi członkiem Green Oaks Citizens Club Inc, a także prezesem The Consolidated Democratic Club oraz wice prezesem The Greenpoint Little League. W latach 1996/1997 Ted Woźniak piastował również stanowisko prezesa Pulaski Association Business and Professional Men Inc, a obecnie jest również członkiem the Greenpoint Lions Club.

- Mogę być tylko wdzięczny, że zostałem wybrany spośród grona tak wielu osób i to właśnie moja praca została doceniona – mówi „Super Expressowi” Ted Wozniak. - Od lat robię wszystko, aby wspierać Polaków  i na pewno będę kontynuował tą misję – dodał szczęśliwy wyróżniony.
Ted Woźniak już jako 14-latek zainteresował się wschodnią sztuką walki Hapkido, z czasem zdobywając czarny pas, a później zakładając dwie szkoły sztuk walki na Greenpoincie.

Woźniak jest absolwentem Uniwersytetu Nowojorskiego (CUNY) na kierunku księgowość. Od wielu lat jest współwłaścicielem znanej i dynamicznie rozwijającej się firmy A&W Tax Service Associates z siedzibą na Greenpoincie, która świadczy kompleksowe usługi podatkowe i księgowe.

W listopadzie 2009 roku Ted Woźniak, w uznaniu dokonań dla polskiej społeczności, otrzymał Złoty Krzyż Zasługi nadany przez prezydenta RP.
Ted Woźniak mieszka z żoną Eleną i dwójką dzieci na Queensie. Osoby chcące zarezerwować bilet na bankiet mogą dzwonić pod numer tel. (718) – 383 – 0505.

Fot. archiwum rodzinne
Ted Woźniak z żoną Eleną oraz dziećmi, synem Eugene i córką Julią

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: