NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tanie mieszkania dla seniorów. Ruszyła budowa kompleksu mieszkaniowego dla starszych nowojorczyków z niskimi emeryturami

Tanie mieszkania dla seniorów. Ruszyła budowa kompleksu mieszkaniowego dla starszych nowojorczyków z niskimi emeryturami

22.08.2015, godz. 20:56
Ulgi dla seniorów
foto:

Starając się, a potem obejmując urząd burmistrza, Bill de Blasio obiecał, że wybuduje w metropolii więcej mieszkań w ramach affordable housing. Tak, by każdy nowojorczyk mógł mieć apartament po przystępnej cenie.
I słowa dotrzymał. We wszystkich dzielnicach Nowego Jorku budowane są apartamentowce z tanimi mieszkaniami, a kolejne są w planach. Jednym z najnowszych projektów jest budowa kompleksu dla ubogich seniorów na Queensie - Beach Channel Senior Apartments.

W oficjalnym rozpoczęciu projektu – czyli symbolicznym kopaniu łopatą pod fundamenty – wzięli udział w czwartek po południu: burmistrz, lokalni politycy reprezentujący dzielnicę w Radzie Miejskiej, przedstawiciele Wydziału ds. Seniorów oraz dewelopera, Arker Companies.
Jak poinformował Bill de Blasio, ukończenie budowy siedmiopiętrowego apartamentowca planowane jest na 2017 rok i znajdą się w nim mieszkania dla 154 seniorów o niskich emeryturach czy innych świadczeniach lub tych, którzy w ogóle nie mają dochodu. Kompleks Beach Channel Senior Apartments jest pierwszym projektem w ramach Senior Affordable Rental Apartments (SARA)
Programu będącego częścią stworzonego przez burmistrza planu Housing New York. Ten nowy program będzie się koncentrował zwłaszcza za budowaniu mieszkań dla ubogich seniorów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: