NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Także w języku polskim – zapowiedź bezpłatnych porad dla imigrantów! Obywatelstwo krok po kroku

Także w języku polskim – zapowiedź bezpłatnych porad dla imigrantów! Obywatelstwo krok po kroku

18.04.2014, godz. 00:00
obywatelstwo
foto:

O tym jak ważne i cenne są porady rzetelnych specjalistów z zakresu prawa imigracyjnego, nie trzeba przekonywać nikogo, kto stara się zalegalizować swój pobyt. Wiadomo też, że niestety są drogie... Jednak dla tych, którzy chcą zasięgnąć profesjonalnej rady i uzyskać pomoc – a do tej pory nie mieli na to środków finansowych – będzie ku temu okazja. Już za dziesięć dni rusza wielka akcja Citizenship NOW. Na czym polega?

Organizowane już po raz 12. przez City University of New York (CUNY) przedsięwzięcie umożliwia tysiącom osób skorzystanie z bezpłatnej telefonicznej pomocy prawników imigracyjnych.– Główny nacisk to pomoc w uzyskaniu obywatelstwa. Ale nie tylko. Poradę można uzyskać również i w innych sprawach, jak sponsorowania pracownicze czy rodzinne – wyjaśnia Anina Bose, jedna z koordynatorek akcji. – Nasi eksperci nie tylko co roku wyczerpująco instruują, jak postępować, jakie dokumenty wypełnić, jak nie dać się złapać naciągaczom, ale przede wszystkim podpowiadają, gdzie znajdują się biura czy organizacje, w których pracują prawnicy za darmo lub za symboliczną kwotę prowadzący całą sprawę danej osoby – dodaje.

Najlepszym tego dowodem jest to, że akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i skorzystało z niej ponad 120 tysięcy osób! W tym roku partnerami przedsięwzięcia, współorganizowanego przez „New York Daily News” są: WABC- TV oraz Univision. Jak mówi Bose, Citizenship NOW rozpocznie się w poniedziałek, 28 kwietnia i potrwa do piątku, 2 maja. W tych dniach od 9 rano do 7 wieczorem blisko 400 ekspertów od prawa imigracyjnego będzie odbierać telefony zainteresowanych imigrantów. Porady będą udzielane również w naszym języku; należy tylko poprosić o polskiego eksperta, a zostaniemy z nim połączeni. Jak co roku, główny numer, pod jaki będzie trzeba dzwonić, zostanie podany do wiadomości tuż przed samą akcją – przekażemy go naszym Czytelnikom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: