NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Taksówką z Greenpointu jak metrem. Tydzień usług za 185 dol. tygodniowo – komu się opłaca?

Taksówką z Greenpointu jak metrem. Tydzień usług za 185 dol. tygodniowo – komu się opłaca?

14.04.2014, godz. 02:00
Wampir zagryza taksówkarzy
tasówka foto:

„Unlimited CarServiceCard” – to może być alternatywa dla osób, które nie lubią jeździć metrem. Nowa aplikacja telefoniczna umożliwia użytkownikom wykupienie nielimitowanego, tygodniowego abonamentu na taksówkę. Na razie oferta dostępna jest dla mieszkańców niektórych okolic Brooklynu.

Whisk – platforma współpracująca z różnymi firmami dowożącymi ludzi (car service companies) – oferuje aplikację, która umożliwi mieszkańcom Greenpointu, Williamsburga, Bushwick, Red Hook, Brooklyn Heights i Park Slope wykupienie pakietu na nielimitowane przejazdy taksówką między Brooklynem a Manhattanem. Zainteresowani muszą podać stałe miejsca, gdzie chcą być przewożeni, a następnie wybrać tygodniowy abonament. I tak na przykład osoba decydująca się na siedmiodniową Unlimited CarServiceCard pomiędzy Williamsburgiem a Lower East Side na Manhattanie, będzie musiała zapłacić 185 dol. tygodniowo.
Niektórzy mogą powiedzieć, że to dużo. Ale dla innych wygoda nie ma ceny (nie zapominajmy, że na Brooklynie mieszka coraz więcej bogatych, których roczny dochód przekracza 300 tys. dolarów - tak wynika z danych IRS).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: