NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tak zimno tej zimy jeszcze nie było! Idzie mróz!

Tak zimno tej zimy jeszcze nie było! Idzie mróz!

07.01.2015, godz. 00:00
NYC, zima, Central Park,
foto:

Jeszcze kilka dni temu nowojorczycy mieli wrażenie, że naciąga już wiosna a tu natura zrobiła nam psikusa i za oknami pojawia się arktyczna zima. Jak podają synoptycy minusowa temperatura utrzyma się do końca tygodnia, a za oknami będzie sypał śnieg, ma go spaść do 5 centymetrów.

Poczucie chłodu będzie potęgował przeszywający wiatr. Jeśli schowaliście już zimowe czapki i szaliki, to najwyższa pora aby je ponownie wyciągnąć. Z pewnością przydadzą się w ciągu następnych kilku dni.

Jak podaje Fox News, w środę na niebie będzie gościć piękne słońce ale będzie bardzo zimno. Słupki rtęci na termometrach wskazywać będą zaledwie 26F/ -3C, będzie wiał przenikliwy wiatr do 28 mil na godzinę.

Według meteorologów w środę w nocy nad metropolią pojawi się silny mróz. Jak podaje stacja accuweather.com to nie będzie najzimniejszy dzień. Dopiero w czwartek zima pokaże swoje najbardziej nieprzyjemne oblicze i właśnie w ten dzień ma być najzimniej. Słupek rtęci spadnie do 19F/-7C.

Niskim temperaturom będzie towarzyszył porywisty arktyczny wiatr, który spotęguje uczucie zimna - odczuwać będziemy temperaturę od 9F/-12C.

Pocieszający jest fakt, że już w piątek zima odpuści i będzie cieplej, a termometry za oknami wskazywać będą nieco powyżej zera.

Środa 26F/ -3C

Czwartek 19F/-7C

Piątek 33F/1C

Uwaga na zimny wiatr!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: