NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Tak miotało samolotem, że musiał wracać

Tak miotało samolotem, że musiał wracać

18.01.2014, godz. 02:00
lotnisko, Newark
foto:

Newark. Pięć stewardes zostało rannych, gdy samolot, na którego pokładzie pracowały, wpadł w bardzo silne turbulencje. Do tego stopnia, że kapitan maszyny podjął decyzję o powrocie na Newark Liberty International Airport. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało, a obrażenia stewardes nie zagrażają ich życiu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. United Airlines Flight 89 wystartował z Newark i miał lecieć do stolicy Chin, Pekinu. Jednak jakieś 45 minut po starcie samolotem zaczęło rzucać we wszystkie strony! Wszystkim znajdującym się na pokładzie 189 pasażerom natychmiast kazano wrócić na miejsca i zapiąć pasy. Ale stewardesy, które musiały najpierw zaopiekować się ludźmi i zająć się sytuacją w kabinie, nie mogły od razu usiąść i dlatego zostały ranne (głównie mocno poobijane przez spadający bagaż podręczny).

Po bezpiecznym wylądowaniu trzy z kobiet zostały przewiezione do University Hospital, a dwie pozostałe do Trinitas Hospital w Elizabeth, NJ. Przedstawiciele Port Authority poinformowali, że incydent nie sparaliżował ruchu na lotnisku i nie zakłócił innych rejsów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: