NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ta wiadomość na pewno ucieszy miliony katolików w Nowym Jorku i całej Ameryce. Papież Franciszek potwierdził, że „bardzo chce odwiedzić Stany Zjednoczone we wrześniu przyszłego roku”.

Ta wiadomość na pewno ucieszy miliony katolików w Nowym Jorku i całej Ameryce. Papież Franciszek potwierdził, że „bardzo chce odwiedzić Stany Zjednoczone we wrześniu przyszłego roku”.

20.08.2014, godz. 04:00
Papież Franciszek I
foto:

Jak donoszą agencje, podczas poniedziałkowej podróży do Watykanu z Korei Południowej, Ojciec Święty miał powiedzieć reporterom, że otrzymał zaproszenie od Ban Ki-moona (70 l.), sekretarza generalnego ONZ, by odwiedzić naszą metropolię. Ale nie on jedyny zachęca go do wizyty w Nowym Jorku. Jak już pisaliśmy na naszych łamach, w lipcu papież Franciszek był serdecznie zapraszany przez burmistrza Billa de Blasio (53 l.). Oficjalny list zapraszający papieża do NYC wystosował też kardynał Timothy Dolan (64 l.), arcybiskup archidiecezji nowojorskiej.

To, że papieska pielgrzymka do amerykańskiej ziemi jest pewna ogłosił pod koniec lipca arcybiskup Filadelfii Charles J. Chaput (69 l.), który powiedział, że otrzymał potwierdzenie od papieża Franciszka, że weźmie on udział w VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii, które odbędzie się w dniach 22-27 września 2015 roku. Dodatkowo agencje informują, że Ojciec Święty otrzymał również zaproszenie z Białego Domu i mógłby nawet… przemawiać w Kongresie.

Jak powiedział rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi „Stolica Apostolska zwyczajowo potwierdza papieskie wizyty na sześć miesięcy przed ich rozpoczęciem”. Na razie, w oficjalnym komunikacie Watykanu napisano, że „papież potwierdza swoją chęć przybycia do USA”. Tak więc czekamy na Ciebie Ojcze Święty z otwartymi ramionami.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: