NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szykuje się kolejne burzliwe spotkanie w sprawie paraliżu „elki”. Pasażerowie kontra remont L

Szykuje się kolejne burzliwe spotkanie w sprawie paraliżu „elki”. Pasażerowie kontra remont L

10.05.2016, godz. 00:00
L train, elka, linia L, metro, MTA
L train, elka, linia L, metro, MTA foto:

Chyba żaden projekt MTA nie wzbudzał tylu emocji… Z uwagi na wielkie zaniepokojenie tysięcy pasażerów i ich obawy o komunikacyjny chaos, przedstawiciele Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych organizują kolejne spotkanie informacyjne na temat zapowiadanego remontu tunelu metra linii L, którym pociąg kursuje między Brooklynem a Manhattanem.

Kilka dni po tym, jak podobne spotkanie zorganizowano po stronie Brooklynu, teraz przyszła kolej na Manhattan. W najbliższy czwartek pasażerowie „uzależnieni” od linii L będą mogli usłyszeć od przedstawicieli MTA wszystkich detale dotyczących remontu, a także zadać im pytania oraz wyrazić swoją opinię.
Zapowiada się więc bardzo burzliwie, bowiem nikt nie jest zachwycony perspektywą, jaka ich czeka – czyli koszmar z dojeżdżaniem między Manhattanem a Brooklynem. Żadna z przedstawionych opcji remontu jest daleka od zadowalającej.
Bo albo „elka” przez osiemnaście miesięcy nie będzie jeździć wcale między Eighth Avenue na Manhattanie a Bedford Avenue na Brooklynie lub też przez trzy lata będzie kursować bardzo rzadko, z dużymi opóźnieniami.
Przypomnijmy, że pasażerowie korzystający z metra linii L mogą wypowiedzieć się na w sprawie remontu oraz opowiedzieć się, która z opcji jest dla nich lepsza. Można to zrobić wypełniając ankietę przygotowana przez Riders Alliance na stronie: www.ridersny.org/Ltrain.

Kolejne spotkanie w sprawie remontu „elki” odbędzie się w czwartek 12 maja w Salvation Army Theater przy 120 West 14th Street w Greenwich Village. Początek 5.30 pm


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: