NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szybki autobus śmiga przez Brooklyn

Szybki autobus śmiga przez Brooklyn

19.11.2013, godz. 19:46
Nowy Jork. Uwaga zmiana rozkładu jazdy 21 autobusów MTA
foto:

To dobra wiadomość dla mieszkańców Brooklynu... Osoby jeżdżące autobusem B44, łączącym Williamsburg z Sheepshead Bay, mogą korzystać na trasie z nowego autobusu – tzw. Select Bus Service (SBS). Jak podaje MTA, dzięki temu podróż na tym odcinku skróci się o co najmniej jedną piątą – donosi NY1

Szybki autobus śmiga przez Brooklyn
To dobra wiadomość dla mieszkańców Brooklynu... Osoby jeżdżące autobusem B44, łączącym Williamsburg z Sheepshead Bay, mogą korzystać na trasie z nowego autobusu – tzw. Select Bus Service (SBS). Jak podaje MTA, dzięki temu podróż na tym odcinku skróci się o co najmniej jedną piątą – donosi NY1.
Jest to pierwszy Select Bus Service (SBS) na Brooklynie i szósty w Nowym Jorku. Na czym polega zmiana? Otóż na wydzieleniu na jezdni specjalnego pasa ruchu tylko i wyłącznie dla ekspresowego autobusu. Jak podaje MTA, prędkość jazdy na trasie ma zwiększyć system monitoringu sterującego ruchem, a przede wszystkim mniejsza liczba przystanków. Pasażerowie Select Bus Service inaczej też dokonują opłat za przejazd – robią to w specjalnych terminalach biletowych zamontowanych na przystankach (a nie tak jak w zwykłych autobusach – u kierowcy).
Dziesięciomilową trasą linii B44 codziennie jeździ 41 tysięcy pasażerów. – Jak do tej pory, połowa czasu każdego kursu upływała na staniu w korkach, na światłach i przystankach – skarżyła się nam Czytelniczka z Williamsburga. SAL
Foto: Dreamstime

Jest to pierwszy Select Bus Service (SBS) na Brooklynie i szósty w Nowym Jorku. Na czym polega zmiana? Otóż na wydzieleniu na jezdni specjalnego pasa ruchu tylko i wyłącznie dla ekspresowego autobusu.

Jak podaje MTA, prędkość jazdy na trasie ma zwiększyć system monitoringu sterującego ruchem, a przede wszystkim mniejsza liczba przystanków. Pasażerowie Select Bus Service inaczej też dokonują opłat za przejazd – robią to w specjalnych terminalach biletowych zamontowanych na przystankach (a nie tak jak w zwykłych autobusach – u kierowcy).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: