NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szokujący brak higieny. Aż 359 sklepów z upomnieniem

Szokujący brak higieny. Aż 359 sklepów z upomnieniem

26.06.2015, godz. 00:00
brooklyn
foto:

Brud, szczurze odchody, bakterie, zarazki, karaluchy i inne insekty.... To wszystko można znaleźć w nowojorskich sklepach spożywczych. Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez inspektorów z New York Division of Food Safety and Inspection State najgorzej jest na Brooklynie, gdzie aż 359 sklepów otrzymało co najmniej jedno upomnienie (violation) a osiem ponad 20!

Stanowi inspektorzy sprawdzili większość sklepów znajdujących się w metropolii. Spośród nich 847 otrzymało po co najmniej jednym upomnieniu. Co najbardziej zatrważające to fakt, że ponad połowa – bo 56 proc. – otrzymała ich ponad dwadzieścia. I nie są to upomnienia tylko i wyłącznie za brudne podłogi czy niedoczyszczone półki.

Między produktami spożywczymi znaleziono odchody szczurów, różne insekty z karaluchami na czele. Bardzo często jedzenie przechowywane jest w nieodpowiedniej temperaturze co powoduje jego psucie się i rozwój oraz rozmnażanie się różnych bakterii, które mogą być groźne dla człowieka. Wiele produktów leży bok siebie choć nie powinny – na przykład surowe mięso wręcz dotyka sałatek lub kanapki gotowe do spożycia.

Najwięcej takich sklepów znajduje się na Brooklynie, drugą dzielnicą na niechlubnej liście jest Manhattan, gdzie 152 markety otrzymały co najmniej jedno upomnienie.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: