NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy SZOK! W poniedziałek odczuwalna temperatura ma wynieść -15F!

SZOK! W poniedziałek odczuwalna temperatura ma wynieść -15F!

14.02.2015, godz. 18:15
mróz
foto:

Brrrrr..... To najbardziej mrożąca wiadomość tego roku. Jeżeli sprawdzą się przewidywania synoptyków National Weather Service, to przeraźliwy ziąb z piątku okaże się niczym, w porównaniu z tym, co nas czeka w poniedziałek. 16 lutego 2015 roku może się zapisać w historii jako najzimniejszy dzień w New York City od 1888 roku!

Według Tima Morrina – jednego z głównych meteorologów National Weather Service – w poniedziałek termometry mają pokazywać 1 F (- 17 st. C)! Ale z uwagi na arktyczny wiatr będziemy odczuwać jakby było minus 15 F czyli minus 26 st. C!

Tak niskiej temperatury w metropolii 16 lutego nie notowano od 127 lat. Przeraźliwe arktyczne zimno ma nas nawiedzić po jedynie lekko mniej przeraźliwie zimnym weekendzie. Od piątku do niedzieli termometry wskazywać mają jednocyfrowe temperatury. A to oznacza, że walentynkowy weekend może zapisać się jako najmroźniejszy tej zimy.

Zdaniem meteorologa od wtorku ma się „ocieplić” i temperatury mają powrócić do poziomu 30 F (- 1 st.C). Na niebie będzie cały czas piękne słońce.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: