NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szmuglują nielegalnych przez ocean

Szmuglują nielegalnych przez ocean

31.05.2013, godz. 02:00
U.S. Coast Guard
foto:

Okazuje się, że szmuglerzy coraz cześciej dokonują przemytów drogą morską - tak przynajmniej twierdzi Straż Przybrzeżna (U.S. Coast Guard). Kojoty - jak w żargonie nazywa się przemytników ludzi - przerzucając łodziami do Ameryki imigrantów, przemycają również narkotyki, a nawet broń - donosi Associated Press.

Jeden z takich transportów udaremniła właśnie Straż Przybrzeżna patrolująca wody przy wybrzeżu Kalifornii. Agenci zauważyli podejrzaną łódź niedaleko plaży Montana de Oro. I jak się szybko okazało, przeczucie ich nie myliło... Na pokładzie łódki było 14 nielegalnych imigrantów z Meksyku, a także kilka worków wypełnionych marihuaną, której wartości nie podano.

- Gangi i pracujący dla nich szmuglerzy chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i chcą, by przerzut bardziej im się opłacał ekonomicznie - mówi rzecznik U.S. Coast Guard. - Decydują się to robić drogą morską, bo wiedzą, że pustynia jest zbyt ryzykowna z uwagi na zwiększoną w ostatnim czasie liczbę patroli. Ale to oznacza, że teraz musimy zacząć bardziej czujnie obserwować to, co się dzieje na naszych wodach - dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: