NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szlachetna akcja na rzecz chorego Dominika... Polacy w Ameryce pomagają 13-latkowi

Szlachetna akcja na rzecz chorego Dominika... Polacy w Ameryce pomagają 13-latkowi

25.07.2014, godz. 18:39
Dominik Świątek
foto:

O tym, w jak trudnej sytuacji znajduje się rodzina Dominika Świątka, informowalismy już na naszych łamach. Mamy nadzieję, że historia dziecka z Polski poruszyła serca naszych Czytelników, którzy nie będą obojętni. Tymczasem akcję zbierania pieniędzy w Polsce na rzecz chłopca prowadzą: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz największy polski portal charytatywny Siepomaga.pl. Niesie on pomoc potrzebującym dzięki darowiznom ofiarowywanym przez internautów poprzez stronę www.siepomaga.pl

Dominik ma 13 lat, od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni i to w najcięższej postaci - SMA1 (Werdinga–Hoffmana). Teraz musi przejść kolejną ciężką operację kręgosłupa w klinice w Niemczech. – Jest ona niezbędna aby ustabilizować kręgosłup i zrobić miejsce narządom wewnętrznym i płucom – powiedziała mama Dominika. – Może się okazać, że właśnie ona uratuje mu życie. Przy dalszym skrzywieniu może dojść do przebicia płuca przez żebro. Dlatego liczy się każdy grosz – dodała.

– W tej chwili nie ma lekarstwa na chorobę naszego synka. Jedyne rzeczy, które dla niego możemy zrobić, żeby poczuł się lepiej, to rehabilitacja i masaże – powiedział Łukasz, tata chorego dziecka. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na stronie http://dzieciom.pl/podopieczni/3831 oraz na wspomnianym portalu www.siepomaga.pl/.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: