NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szeryfowie 18 hrabstw w Teksasie zawarli pakt z ICE i rozpoczną polowanie na nielegalnych

Szeryfowie 18 hrabstw w Teksasie zawarli pakt z ICE i rozpoczną polowanie na nielegalnych

02.08.2017, godz. 00:00
Teksas zapoluje na nielegalnych
foto:

Nie masz papierów? Omijaj Teksas jak najszerszym łukiem. Szeryfowie 18 hrabstw tego stanu podpisali nowy pakt z Immigration and Customs Enforcement (ICE). Lokalna policja, władze oraz więzienia zadeklarowały w nim ścisłą współpracę z federalną agencją imigracyjną i mogą działać tak jak agenci ICE.

Umowa - 287 (g) agreement - została podpisana w poniedziałek po południu na spotkaniu szeryfów na przedmieściach Dallas. Stało się to kilka dni po tym, jak administracja Donalda Trumpa (71 l.) ogłosiła zaostrzenie wojny z "sanctuary cities" (miastami azylowymi), które chronią imigrantów, nie pytają ich o status, a jeżeli nawet, to nie informują o tym ICE.

Za sprawą zawartego właśnie paktu lokalni stróże prawa i władze, będą mogli egzekwować federalne przepisy prawa imigracyjnego. Szeryfowie hrabstw będą mieli dostęp do bazy danych ICE z imigrantami, którzy są na liście do deportacji. Jeżeli taka osoba zostanie zatrzymana przez lokalną policję, zostanie automatycznie umieszczona w więzieniu, a następnie usunięta ze Stanów. Dodatkowo władze hrabstw, które podpisały pakt z ICE, wybiorą spośród lokalnych stróżów prawa tych, którzy przejdą szkolenie pod hasłem "jak zidentyfikować imigranta, którego należy deportować". W praktyce może to oznaczać, że każda osoba, zatrzymana w jednym z wymienionych w porozumieniu hrabstwie, która nie będzie w stanie udokumentować, że jest w Stanach legalnie, będzie zagrożona deportacją.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: