NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szef NYPD ma pomysł na rozwiązanie problemu z ludźmi proszącymi o pieniądze. Ignorujcie żebrzących bezdomnych

Szef NYPD ma pomysł na rozwiązanie problemu z ludźmi proszącymi o pieniądze. Ignorujcie żebrzących bezdomnych

11.11.2015, godz. 00:00
bezdomni
foto:

Problem bezdomnych wyciągających rękę po pieniądze staje się coraz bardziej uciążliwy. A co dopiero kiedy spadną temperatury i przyjdzie ostra zima! Dlatego też nowojorczycy chcą, by władze miasta zaczęły odpowiednie działania w tej sprawie. Niemniej pomysł rozwiązania problemu zaoferowany przez szefa nowojorskiej policji nie za bardzo przypadł im do gustu…

– Moja rada dla każdego mieszkańca Nowego Jorku, który narzeka, że w jego okolicy kręci się za dużo bezdomnych żebrzących o pieniądze jest taka: nie dawajcie. Nie będą dostawać, znikną – powiedział na konferencji prasowej Bill Bratton, szef NYPD.
Stojący za nim burmistrz Bill de Blasio kiwał przytakująco głową.
Ale pomysł, być może aprobowany przez włodarzy metropolii, nie jest żadnym rozwiązaniem dla większości nowojorczyków. Dzień po konferencji oburzali się, że to wręcz wstyd, że najważniejsi ludzie w administracji mogą nawet myśleć o czymś takim, a co dopiero zachęcać do takiego działania otwarcie i publicznie.
O ile przyznają, że sam problem ich męczy, to jednak uważają, że nowojorskie władze powinny lepiej zorganizować pomoc dla bezdomnych, a nie zakazywać ludziom dawania pieniędzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: