NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szef lokalnej policji obarcza rząd winą za śmierć mieszkanki kalifornijskiej Santa Maria. Macie krew na rękach!

Szef lokalnej policji obarcza rząd winą za śmierć mieszkanki kalifornijskiej Santa Maria. Macie krew na rękach!

11.08.2015, godz. 03:00
U.S. Immigration and Customs Enforcements, usa, imigracja,
foto:

Amerykańska administracja ma na rękach krew kolejnej własnej obywatelki... To odważne i ostre słowa szefa policji z Santa Maria w Kalifornii, gdzie zmarła kobieta brutalnie zgwałcona i pobita przez dwóch Latynosów. Jeden z nich przebywa w Stanach nielegalnie i od dawna nie powinno go tutaj być albo przynajmniej powinien siedzieć za kratkami.

 

 

 

Kolejną ofiarą nieudokumentowanego imigranta jest 64-letnia Marilyn Pharis, pracownik cywilny Air Force. Do brutalnej napaści doszło pod koniec lipca. Kobieta spała w swoim domu w Santa Maria, kiedy nagle włamali się do niej 29-letni Victor Aureliano Martinez, oraz 20-letni Jose Fernando Villagomez. Będący na głodzie narkotykowym, zgwałcili kobietę a następnie brutalnie skatowali młotkiem. Półprzytomna kobieta wezwała policję, która przyjechała na miejsce z psami. Te szybko wytropiły jednego z bandziorów: Martineza. Stróże prawa natychmiast ustalili, że mężczyzna przebywa w USA nielegalnie oraz niejednokrotnie był notowany i miał wezwania do sądu deportacyjnego. Problem w tym, że słabo ścigany i monitorowanych przez władze federalne, ignorował ten nakaz... Podczas, kiedy policja poszukiwała drugiego podejrzanego, ofiara trafiła w stanie bardzo ciężkim do szpitala. Krótko po tym., jak udało się zlokalizować i aresztować Villagomeza, zmarła. Dlatego też obaj zatrzymani zostali właśnie oskarżeni o morderstwo pierwszego stopnia, zamiast – jak było początkowo – o próbę zabójstwa. Ale, jak podkreśla rodzina ofiary oraz sam szef policji Santa Maria, mała to pociecha, bowiem ich zdaniem tej tragicznej śmierci można by zapobiec, gdyby władze federalne i stanowe odpowiednio ścigały nielegalnych mających na koncie poważne przestępstwa i kompleksowo zreformowali prawo imigracyjne. – Przez zmiany w ustawodawstwach lokalna policja ma zbyt często związane ręce i nie może chronić dobrych obywateli. Nie zawaham się powiedzieć, że ślady krwi z sypialni Marilyn Pharis wiodą bezpośrednio do Waszyngtonu i Sacramento – powiedział Ralph Martin, szef Santa Maria Police.

tagi: imigracja USA
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: