NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Szczęściarz zgarnął 590.5 mln dol.

Szczęściarz zgarnął 590.5 mln dol.

19.05.2013, godz. 17:28
305 milionów dolarów do wygrania w Powerball
foto:

Rekordowa wygrana 590,5 mln dolarów w loterii Powerball trafi do jednego szczęściarza, który los kupił na Florydzie w supermarkecie w Zephyrhills. Jeśli zwycięzca zdecyduje się odebrać nagrodę w całości, a nie w ratach, otrzyma jednak "tylko" 376 milionów. Szczęśliwe numerki, które odmienią życie zwycięskiego mieszkańca Florydy,  to: 10, 13, 14, 22, 52 i 11.

Od minionej środy w całej Ameryce panowało prawdziwe szaleństwo. Każdego dnia rosła wygrana w loterii Powerball. Rekordowa kumulacja rozbudzała marzenia na lepsze jutro. Wystarczyło zainwestować dwa dolary, aby pomóc swojemu szczęściu i wygrać prawdziwą fortunę, która z pewnością rozwiązałaby nie tylko nasze problemy, ale i naszych dzieci, a nawet wnuków.

- Ponad 590 milionów dolarów, minus podatki, trafi do jednej osoby - poinformowali późnym wieczorem w sobotę organizatorzy loterii Powerball.

Prawdopodobieństwo zdobycia tej kumulacji wynosiło jeden na ok. 175 milionów. - Jeszcze nie znamy jego personaliów. Ale wiemy, że szczęściarz jest szóstym zwycięzcą w loterii Powerball z Florydy. Bardzo się cieszymy, że szczęście uśmiechnęło się do mieszkańca naszego stanu - powiedziała Cindy O'Connell, lokalny szef loterii Powerball  na Florydzie. - To właśnie na Florydzie szczęście uśmiecha się najczęściej do osób, które grają w loteriach. Statystycznie mamy najwięcej zwycięzców w całych Stanach - dodała O'Connell .

Ostatnim szczęśliwcem, który wygrał 338 milionów w marcu tego roku, był Pedro Quezada (44 l.) - imigrant z Passaic w New Jersey. Mężczyzna kupił los w sklepie monopolowym Liquor Eagle. Była to czwarta największa wygrana w historii loterii. Największa dotychczasowa wygrana w Powerball wynosiła 587, 5 mln dol., została podzielona pomiędzy dwóch zwycięzców. Najwyższa kwota, jaka padła w grze losowej w historii Stanów Zjednoczonych, wyniosła 656 mln dol. Podzieliły ją między sobą trzy grupy szczęśliwców ze Stanów: Kansas, Maryland i Illinois.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: